Aktualności

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce na styczniowych zajęciach pojawili się niecodzienni goście. Studenci - wolontariusze z organizacji AIESEC przez trzy tygodnie brali udział w lekcjach – podpatrywali pracę naszych nauczycieli, ale również sami prowadzili zajęcia z uczniami.
Wizyta gości z różnych stron świata, z Kolumbii, Algierii, Ukrainy i Indonezji, to efekt współpracy ze studencką organizacją AIESEC oraz z Niepublicznym Przedszkolem na Wydmie w Ustce. Wolontariusze w aktywny sposób biorą udział w zajęciach, jednocześnie poznając systemy edukacyjne innych państw. Tym razem zdecydowali się na wizytę w Polsce, w nadmorskiej Ustce, co przyniosło korzyści zarówno studentom, jak i uczniom naszej szkoły.
W ramach wizyty nasi goście przygotowali prezentacje na temat krajów, z których pochodzą, opowiadali ciekawostki o swojej kulturze, historii, tradycjach, kuchni oraz zainteresowaniach. Studenci brali udział głównie w lekcjach języka angielskiego, rozwijając swoje kompetencje językowe, ale równocześnie dając naszym uczniom możliwość doskonalenia umiejętności lingwistycznych. Lekcje języka angielskiego to jednak nie jedyne zajęcia, w których studenci uczestniczyli. Z wolontariuszami odbyły się między innymi lekcje języka polskiego i niemieckiego, informatyki, matematyki, geografii, biologii i muzyki. Ciekawym i pouczającym doświadczeniem były również zajęcia z terapii sensorycznej czy opiekuńcze w szkolnej świetlicy. Na lekcjach wychowania fizycznego studenci uczyli młodzież m.in. tańczyć kolumbijską salsę, nasi uczniowie odwdzięczyli się gościom pokazem jazdy na łyżwach.
Dzięki pomocy nauczycieli Citta, Elvira, Ousama i Andrés mogli zwiedzić Ustkę, Słupsk oraz Gdańsk. Spróbowali też polskich potraw, a nas częstowali swoimi tradycyjnymi daniami.
Taka współpraca wzbogaca ofertę edukacyjną naszej szkoły, motywuje uczniów do nauki języków obcych, uczy tolerancji i otwartości na innych ludzi, ich kulturę i sposób postrzegania świata.
Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy wzięli udział w zajęciach ze studentami, uczniom za przyjazne i otwarte przyjęcie ich w szkole oraz obsłudze szkolnej stołówki za pyszne posiłki dla naszych gości.


Szkolny opiekun studentów – Ewelina Pietrzyk