Aktualności

Uczniowie klasy Vc z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przeprowadzenia akcji charytatywnej w swojej klasie na rzecz psów z przytuliska „Azyl” w Przyborzycach, koło Bytowa. Zwierzęta znajdują się pod opieką Fundacji „Nasze Futrzaki”, ale ich głównym opiekunem w „Azylu” jest pan Konstanty Golba, którego wspierają również wolontariusze.

Uczniowie Vc w ciągu dwóch przedświątecznych dni (20-21 grudnia 2018 r.) uzbierali karmę suchą i mokrą, smakołyki, gryzaki, koce i kołderki dla potrzebujących milusińskich. Jeden z darczyńców postanowił przekazać swoje kieszonkowe na zakup właśnie takich podarunków dla zwierzaków, a jedna z uczennic napisała list, w którym podzieliła się swoimi przemyśleniami i życzeniami świątecznymi dla podopiecznych, a także wolontariuszy. Przygotowany przez uczniów prezent został dostarczony przez wychowawczynię klasy, panią Kamilę Komorowską, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ku uciesze zaangażowanych dzieci, opiekunów i samych psiaków.

Ten piękny i płynący prosto z serca gest na pewno wart jest powtórzenia. Uczniowie zachęcają do włączenia się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt całą społeczność szkolną.

<iframe width="460" height="215" src="/

" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>