Aktualności

4 grudnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbył się Finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy pod hasłem „Nie daj szansy AIDS – młodzi bez HIV” oraz Powiatowy Konkurs na Hasło promujące bezpieczne zachowania i odpowiedzialność w profilaktyce HIV/AIDS. Imprezę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Słupsku wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespołem Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży szkolnej tematyką zakażeń wirusem HIV i chorobą AIDS, uświadomienie zagrożeń zdrowotnych wynikających z zakażenia oraz promowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób.

W Powiatowym Konkursie na Hasło udział wzięło 6 szkół. Wyróżnienie Starosty Słupskiego otrzymała uczennica usteckiej „Jedynki”, Sandra Gącik z klasy VIIIa, za hasło: „HIV? Nie ryzykuj! Nie pozwól, by serca twoich bliskich krwawiły”.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz karty podarunkowe ufundowane przez słupskie starostwo.

Serdecznie gratulujemy!