Aktualności

   W dniach 03.12 – 07.12.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce na lekcjach informatyki wzięli udział w międzynarodowej akcji Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft czy Disney.

W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli certyfikaty potwierdzające wykonanie zadania dla różnych zagadnień informatycznych dostosowanych do wieku i umiejętności.