Aktualności

6 grudnia klasy VIa i VIs miały możliwość uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Były to zajęcia edukacyjne realizowane w ramach zadania pn. „NASZ BAŁTYK” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Projekt skierowany jest w szczególności do dzieci i młodzieży. Jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników z zakresu funkcjonowania i ekologii Bałtyku.


W czasie warsztatów uczniowie mieli możliwość obejrzenia modelu wlewu wody atlantyckiej do Bałtyku, modelu dna morskiego, unikatową kolekcję piasków z różnych plaż świata i bałtyckie sinice. Dowiedzieli się również, jak zapobiegać zanieczyszczeniu wód w morzu. Ważnym elementem warsztatów był temat o bezpieczeństwie na plaży - woda (szczególnie ta morska) jest potężnym żywiołem, a przybrzeżne prądy sprawiają, że kąpiel może być niebezpieczna, dlatego wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność podczas wakacji nad morzem.

Dla naszych uczniów była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody.