Aktualności

W październiku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Wśród zaproszonych gości powitano panią dyrektor Bogumiłę Lenard, panią wizytator Małgorzatę Stenkę - Kozłowską, siostrę Fazjanę oraz rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.

Uroczystość poprowadziła pani Ewelina Pietrzyk oraz uczniowie z klasy VII a - Marika Majchrzak i Hubert Chyżyński. O stronę muzyczną zadbali państwo Karina i Janusz Werra. Autorką przepięknej dekoracji była pani Agnieszka Babieracka.

Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, głównie o charakterze patriotycznym. Oprawę multimedialną do nich przygotowała pani Jolanta Dobska. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie przez panią dyrektor symbolicznym ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce. W tym dniu dzieci z klas pierwszych stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Wychowawczynie klas pierwszych - Mirosława Wróbel - Barczyńska i Aurelia Majchrzak wręczyły uczniom pamiątkowe medale, a rodzice - słodkości.