Aktualności

14 listopada, w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się konkurs gastronomiczny „KUCHNIA POLSKA - BIAŁO-CZERWONA”. Wzięło w nim udział 7 zespołów; wśród nich znalazła się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce.

Rywalizacja kulinarna stała na bardzo wysokim poziomie: każdy team uwzględnił w aranżacji stołu barwy narodowe (biel i czerwień). Potrawy przygotowane przez uczestników były doskonałe pod względem smakowym i wizualnym, co podkreśliło jury w składzie: Łukasz Wyka i Paweł Spyra (zastępcy szefa kuchni Hotelu Lubicz), Adam Wasylew (właściciel Restauracji Syrenka) oraz Radosław Wiśniewski  (właściciel Restauracji Szybka Rybka).

Nasz zespół w składzie: Wiktoria Nowak, Maja Zaborowska i Aldona Sidor, zajął miejsce tuż za podium i został uhonorowany dyplomem, słodyczami oraz voucherem ufundowanym przez właściciela Pizzerii Al Dente.

Opiekunem grupy był pan Arnold Szczucki.

Serdecznie gratulujemy!