Aktualności

27 października w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „To Polska!...Polska!...To Ojczyzna nasza!”. Była to wyjątkowa okazja dla 53 młodych ustczan, by wyrazić swoje emocje oraz uczucia wobec Ojczyzny z okazji Jej jubileuszu.

Inspiracją dla autorów konkursu i scenografii były wzruszające zwrotki wiersza Aleksandra Fredry pt. „Ojczyzna nasza”, zaprezentowane na scenie auli przez Ewę Racek i Huberta Chyżyńskiego. Poruszająca pieśń „Modlitwa”, a także wyświetlane na ekranie obrazy bitewne z okresu I wojny światowej rozpoczęły uroczyste spotkanie licznie przybyłych uczniów, nauczycieli oraz rodziców z usteckich szkół podstawowych.

Wśród zaproszonych gości powitano: Dorotę Szcześniak - Abramczyk – zastępcę Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Beatę Janiszewską – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3, Agnieszkę Klimaszewską - Kargul - Dyrektor Biblioteki Miejskiej, Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 – Bogumiłę Lenard oraz Dorotę Dragan, a także przybyłych nauczycieli.

Po wysłuchaniu recytatorów w trzech grupach wiekowych (klas I – II, III – IV, V – VIII) komisje konkursowe wytypowały 12 najlepszych wykonawców do Koncertu Laureatów. Zostali oni uhonorowani Dyplomami Laureata oraz upominkami – rycinami przedstawiającymi wyjątkowe miejsca w Ustce. Wszyscy recytatorzy odebrali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Ostatnią część spotkania stanowił Koncert Laureatów, wśród których znaleźli się także uczniowie naszej „Jedynki”: Klaudia Dzedzej, Julia Sobków, Igor Rogala, Kornelia Sierzputowska, Jan Wiśniowski, Aleks Haftkiewicz i Maria Jaskuła.

Oczekując na werdykt jury, uczniowie wraz z rodzicami zostali zachęceni do wspólnego śpiewu pieśni legionowych i patriotycznych. Karaoke i oprawę muzyczną przygotowała p. Karina Werra.

Uczniowie prezentowali swe utwory w szczególnej scenerii staropolskiego dworku i rodzimego, sielskiego pejzażu, których autorką była p. Agnieszka Babieracka. Piękno sceny podkreślała prezentacja multimedialna ukazująca przejmujące sceny z pól bitewnych, przygotowana przez p. Małgorzatę Bratasz.

Wśród autorów konkursu wymienić należy Panie: Dorotę Dragan, Annę Jaskulską, Ewę Spiczak – Brzezińską, Iwonę Siemaszko – Kaszubę, Magdalenę Masłowską, Elżbietę Moralewicz, Monikę Holak, Stefanię Salachnę, Sylwię Nowaczyk, Emilię Kaczmarek.

Jesteśmy poruszeni liczbą recytatorów, nauczycieli, a także rodziców, którzy zaszczycili nas swą obecnością podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „To Polska!...Polska!...To Ojczyzna nasza!”. Gratulujemy zebranym postawy patriotycznej, wrażliwości i odwagi. Jesteśmy dumni, że sprawy Ojczyzny są dla Polaków tak ważne.