Aktualności

Z okazji zbliżającego się stulecia niepodległości Polski uczniowie usteckich szkół podstawowych oraz gimnazjum wzięli udziału w konkursie „Wiedzy o Polsce”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce. Pytania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin: historii, geografii, muzyki, sztuki, polityki, sportu i literatury. Chociaż był to konkurs wiedzy, miał formę drużynowej zabawy ze zdrową rywalizacją.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym – wewnątrzszkolnym brały udział 3-osobowe drużyny wyłonione przez wychowawców poszczególnych klas. Eliminacje odbyły się 30.10.2018 r. Drużyny z klas VII i VIII rozwiązały test składający się z 20 pytań.

Wyniki I etapu:

1. Klasa VII S - uzyskała 19 p.

Drużyna w składzie:

Kamil Niemkowicz, Aleksandra Klejna, Kacper Cur

2. Klasa VIII B - 18 p.
3. Klasa VII B - 16 p.
4. Klasa VIII C - 15 p.
5.Klasa VII A - 14 p.
6.Klasa VIII A - 12 p.

Etap II – międzyszkolny.

Finał konkursu odbył się we wtorek 06.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3. Drużyny odpowiadały na pytania ustne oraz pisemne, zawsze po naradzie i ustaleniu odpowiedzi.

Wyniki:
1.Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie:
   Kamil Niemkowicz, Aleksandra Klejna, Kacper Cur
Drużyna uzyskała 33 p.

2.Szkoła Podstawowa nr 3 - 32 p.

3.Szkoła Podstawowa nr 2 - 29 p.

Gratulujemy!!!