Aktualności

W środę 17 października w Bibliotece Miejskiej w Ustce uczniowie klasy VII a i VII b wzięli udział w warsztatach motywacyjnych z Michałem Zawadką - autorem i twórcą rozwojowych programów warsztatowych dla dzieci i młodzieży, założycielem Mind&Dream, jedynego wydawnictwa w Polsce ukierunkowanego na rozwój osobisty oraz społeczny młodych ludzi. Za swoją działalność pan Michał był nominowany do Głównej Nagrody w kategorii Upowszechniania Czytelnictwa Polskiej Sekcji IBBY.

Autor ten tworzy książki w oparciu o obserwacje potrzeb współczesnej młodzieży, wyzwań i problemów socjologicznych oraz wychowawczych. Jego publikacje odpowiadają na potrzeby społeczne w obszarze wspierania młodych pokoleń w rozwoju, a także budowaniu świadomego i zaangażowanego społeczeństwa. Trener motywacyjny przemawia do swojego czytelnika językiem wyobraźni, który doskonalił na scenach wielu teatrów.

Spotkanie z panem Michałem było „strzałem w dziesiątkę”. Warsztaty okazały się niezwykle energetyczne. Pisarz od razu skupił na sobie uwagę uczniów, pobudzając zebranych do aktywnego uczestnictwa. Było to spotkanie pełne humoru, radości i uśmiechu, ukazujące zarazem bardzo ważne treści.

            Podczas warsztatów autor:

  •  przekonywał, że wystąpienia przed klasą i nauczycielami wcale nie są trudne;
  •  zachęcał do zamiany oceniania na docenianie siebie;
  •  uczył, jak słuchać innych, w jaki sposób się komunikować, aby druga osoba dobrze nas zrozumiała;
  •  odkrywał z uczniami, że JA jestem dla siebie najważniejszy w życiu; nie telefon, nie to, co ktoś o mnie powie, ale tylko JA mogę wpłynąć na swój własny rozwój;
  •  zachęcał do czytania, które wzbogaca słownictwo, stany emocjonalne, aby się dowiedzieć, co jest dla mnie dobre, a co niebezpieczne;
  •  przekonywał, jak dostrzec w sobie siłę i piękno.

 W czasie spotkania pan Michał pokazał uczniom m.in. sposoby radzenia sobie ze stresem oraz uczył, jak pokonywać lęk przed oceną innych. Warsztaty motywacyjne okazały się rewelacyjną i niezapomnianą formą nauki.