Aktualności

16 października uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Apel nawiązywał w swej treści do hasła tegorocznego Dnia zaczerpniętego bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka, „Promieniowanie ojcostwa”, dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. W tym roku obchodzimy 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – a działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

Uczniowie klas VIa, Vb, Vc, Vs pod kierunkiem wychowawców przygotowali słowno-muzyczne wspomnienie o Janie Pawle II. Uczestnicy z uwagą wysłuchali ciekawostek, wierszy i piosenek związanych z sylwetką Papieża. Prezentacja multimedialna, gra na trąbce oraz śpiew szkolnego zespołu muzycznego na tle przepięknej panoramy polskich Tatr wywarły wielkie wrażenie na wszystkich.
Dzień Papieski przeżywamy również w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.