Aktualności

Uczniowie „Jedynki” wyróżniający się w roku szkolnym 2017/2018 celującymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem w nagrodę mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Krakowa i okolic. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu unijnego „Rozwińmy Żagle Szans”. Kilkudniowa wycieczka dostarczyła uczestnikom niesamowitych wrażeń, ale przede wszystkim wzbogaciła ich wiedzę o pięknych zakątkach naszego kraju.

Kopalnia soli w Bochni
Zwiedzanie zabytkowej kopalni to niezwykła podróż pozwalająca dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne, wykute w soli kaplice, rzeźby oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające, podziemne miasto. Część trasy uczniowie mogli pokonać kolejką. Wycieczka po kopalni miała charakter podróży w przeszłość, rozpoczynającej się od czasów Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w przekazywaniu historii tego miejsca pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa – mnicha, z zakonem którego wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Kraków
Nad brzegiem Wisły leży jedno z najbardziej niesamowitych miast Europy – Kraków. Nasi uczniowie zwiedzali z przewodnikiem najciekawsze zabytki tworzące fundament, na którym dumnie stoi kulturalna stolica Polski. Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Sukiennice, Rynek Główny i Bazylika Mariacka to jedne z najciekawszych atrakcji Krakowa, a dla uczniów doskonała lekcja historii.

Ojcowski Park Narodowy
Kolejny dzień to wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, najmniejszego w Polsce, ale bogatego w atrakcje. Kontakt z przyrodą, opowieści o powstawaniu słynnych jurajskich skałek, widok Maczugi Herkulesa czy Bramy Krakowskiej, zamek w Ojcowie oraz zwiedzanie Jaskini Łokietka na długo zapadną w pamięć naszych uczniów.

Krakowskie ZOO
Spacer po Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym to atrakcja połączona z nauką. Dla uczestników naszej wycieczki była to ciekawa lekcja propagująca ideę ochrony przyrody oraz wyjątkowa możliwość poznania mieszkańców ogrodu.

Oczywiście, podczas wyjazdu był też czas na relaks i zabawę. Kino, park wodny oraz szalony dzień w Energylandii to zastrzyk energii i emocji, które wprawiły naszych uczniów w doskonały humor. Dzięki temu z uśmiechem mogli powrócić do szkoły oraz codziennych obowiązków.