Aktualności

 Uczniowie klas piątych naszej szkoły spędzili ostatni tydzień września na zajęciach w Zielonej Szkole w Schodnie. Placówka ta należy do sieci baz edukacji ekologicznej objętej patronatem m.in. Ministerstwa Ochrony Środowiska. Szkoła położona jest  na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie” oraz Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. 

Podczas zajęć uczniowie uczyli się m.in. or ientacji w terenie przy pomocy wyznaczanego azymutu. Poławiali i porównywali organizmy w jeziorze oraz w rzece. Nocą, w lesie, nasłuchiwali odgłosów nietoperzy, wykorzystując w tym celu detektory ultradźwięków. W Grze Leśnej poznali ciekawostki świata i roślin. Podjęli się też nie lada wyzwania, by bliżej zaznajomić się z wielkimi owadami: straszykiem zwanym Spinaczem, karaczanem brazylijskim o imieniu Kleopatra oraz amerykańskim ślimakiem olbrzymim o wdzięcznej nazwie Ziemniak.

         Dla naszych uczniów był to naprawdę niezwykły tydzień pełen niesamowitych wrażeń.