Aktualności

W piątek, 28 września, uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią oraz panią z biblioteki szkolnej wzięli udział w grze miejskiej pn. „Tropem wilków morskich”. Jej celem było ukazanie młodym ustczanom, jak wiele korzyści płynie z ekologicznego stylu życia.

Piątoklasiści, stając do rywalizacji o główną nagrodę, musieli wykonać szereg zadań związanych m.in. z wyszukiwaniem i nazywaniem roślin nadmorskich, odgadywaniem gatunków ryb, znajomością zasad segregacji odpadów czy tworzeniem maskującego stroju z papieru.

Gra wymagała od uczestników świetnej kondycji fizycznej – punkty na mapie rozlokowane zostały od terenu OSiR, przez promenadę, ul. Kosynierów, Marynarki Polskiej aż po Plac Dąbrowskiego. Zadania sprawdzały spostrzegawczość dzieci, ich kreatywność, szybkość działania, a także umiejętność współpracy w grupie.

Po zakończeniu rywalizacji okazało się, że nasi uczniowie są najlepsi, jako pierwsi ułożyli hasło: „Ustka niewyczerpanym źródłem zielonej energii”. Tym samym zasłużyli na główną nagrodę! Radości i satysfakcji ze zwycięstwa nie było końca. Gratulujemy!