Aktualności

Uczniowie klas szóstych usteckiej SP1 mieli możliwość w ciekawy sposób uczcić Rok Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywa lekcja historii pt. „ 100 lat niepodległości” poprowadzona przez słupskiego numizmatyka, członka Rodziny Katyńskiej, Zdzisława Dróbkę, to ciekawa alternatywa dla codziennej lekcji w szkole. Wykład na temat jak Polska wróciła na mapę świata oraz historia „Ojców Niepodległości” – czyli kim byli Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Korfanty i Daszyński zaciekawiły każdego. Podczas wykładu uczniowie mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę medali, medalionów, falerystyki i numizmatów.

Komendant Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce umożliwił szóstoklasistom wizytę na terenie poligonu. Uczniowie poznali specyfikę zawodu żołnierza zawodowego. Zapoznanie z historią i tradycjami jednostki wojskowej, pokaz sprzętu i wyposażenia - miedzy innymi KTO Rosomak WEM, KTO Rosomak WZT i w wersji M-3 przygotowany przez 12 Brygadę Zmechanizowaną ze Szczecina, nauka strzelania i kontroli celowania na bazie trenażera TCW-97 CYKLOP przy asekuracji żołnierzy z Jednostki Wojskowej 3672 Ustka, pokaz sprzętu strażackiego, samochodu ratowniczo-gaśniczego, specjalistycznych urządzeń saperskich t.j. (detonatory,wykrywacze), pojazdu saperskiego TOPOLA-S przeznaczonego do przewożenia niewybuchów i niewypałów, wizyta w Sali Tradycji Centralnego Poligonu Sił Powietrznych to atrakcje dla uczniów, niezapomniane przeżycia i ciekawy sposób świętowania pięknej rocznicy.