Aktualności

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy w skoku o tyczce z 2006 roku. Na zaproszenie usteckiej Olimpijki pani Barbary Madejczyk odwiedziła nasze miasto, przygotowując dla uczniów klas VI – VIII wyjątkowe zajęcia sportowe. Spotkanie to zrealizowano w ramach projektu Kinder+Sport Alternatywne lekcje WF-u skierowanego do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

Nasza Mistrzyni troszkę podstępnie i przewrotnie postanowiła odciągnąć uwagę młodych ludzi od telefonów i gier komputerowych, pokazując im, jak połączyć tradycyjną aktywność fizyczną z doskonałą zabawą. Dzięki symulatorom i stanowiskom interaktywnym żaden z uczestników tej lekcji się nie nudził, a spotkanie z prawdziwym Mistrzem Sportu było dla naszych uczniów niezwykłym przeżyciem. Dziękujemy!