Aktualności

24 września uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami mieli możliwość obejrzenia spektaklu profilaktyczno-edukacyjnego „Ale wpadka” zaprezentowanego na scenie Domu Kultury w Ustce.

Przedstawienie nawiązywało do niezwykle ważnego problemu narkomanii wśród młodzieży szkolnej. Spektakl w bardzo przystępnej formie, przy wykorzystaniu fragmentów pamiętnika 16-letniej dziewczyny, pokazał, jak niewiele brakuje, by stracić kontrolę nad własnym życiem i przejść na tę drugą, ciemną stronę, gdzie królują narkotyki, przemoc i alkohol.

Widzowie mieli okazję przekonać się, jak istotne jest zaufanie oraz właściwa komunikacja między dzieckiem a jego rodzicami, którzy dość często uważają, że problem uzależnienia nie dotyczy ich pociechy.

„Ale wpadka” okazała się bardzo pouczającą lekcją na temat walki z nałogiem oraz istoty więzi między opiekunami i dziećmi.