Aktualności

Jak co roku, w trzeci piątek września, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce wzięli udział w międzynarodowej kampanii na rzecz ochrony środowiska naturalnego pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Akcja ta, pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia”, polega na grupowym zbieraniu śmieci pozostawionych w najbliższym otoczeniu. Jej celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. W tym roku hasło kampanii brzmiało: „ Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x lepiej.”

         Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie angażowali się w działania zmierzające do wyeliminowania śmieci z wyznaczonych obszarów.

Najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego Osiedla Kwiatowego. Starsze klasy (IV-VII) porządkowały las położony za torami przy Osiedlu Kościelniaka aż do drogi prowadzącej na III molo. Ósmoklasiści otrzymali zadanie oczyszczenia lasu za Osiedlem Kwiatowym.

         „Jedynkowa” społeczność kolejny raz udowodniła, że leży jej na sercu troska o czyste i bezpieczne środowisko naturalne. Postawa naszych uczniów napawa nas wielką dumą!