Aktualności

19 września klasy Va i Vs wraz z wychowawczyniami oraz paniami z biblioteki szkolnej wzięły udział w warsztatach językowych pn. „Muchy w nosie” organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce. Zajęcia te poprowadziła pisarka pani Agnieszka Frączek, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Jej utwory wyróżniają się na tle innych, podobnych publikacji tym, że motywem przewodnim wielu z nich jest poprawna polszczyzna.

         Dzięki warsztatom nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że na naukę trudnych form języka polskiego nigdy nie jest za późno. I choć błędy zdarzają się wszystkim, bez względu na wiek, warto cały czas pracować nad ich wyeliminowaniem. A jeśli przy tym możemy jeszcze się świetnie bawić, czytając przezabawne rymowanki, nikt chyba nie odmówi sobie takich lekcji.