Archiwum

13 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VII c wraz z wychowawczynią – p. Ewą Spiczak oraz z p. Anną Sylwią Nowaczyk – nauczycielem, doradcą zawodowym mieli możliwość uczestniczenia w lekcji edukacyjnej zorganizowanej na terenie .Sposobność zwiedzenia placówki pozwoliła naszej młodzieży poznać specyfikę i warunki trudnej, ale ważnej pracy zawodu Strażaka. Siódmoklasiści mogli zobaczyć umundurowanie strażaka, sprzęt ratowniczo – gaśniczy, wozy strażackie i łodzie ratunkowe, mogli też usiąść za kierownicą samochodu pożarniczego. Strażacy opowiadali uczniom o swoim zawodzie, gaszeniu pożarów, ratowaniu ludzi, usuwaniu skutków burz, gwałtownych wiatrów, a także o tym, jak należy zachować się w przypadku wybuchu pożaru. Dziękujemy Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Ustce i podległym mu ludziom za interesujące przedstawienie zawodu Strażaka.