Archiwum

4 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VII b wraz  z p. Anną Sylwią Nowaczyk – nauczycielem, doradcą zawodowym oraz z p. Jolantą Dobską – wychowawczynią odwiedzili  Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkoły. Podczas zwiedzania budynku uczniowie zobaczyli większość sal przedmiotowych, w tym kilka pracowni specjalistycznych konkretnych kierunków kształcenia. Główną atrakcją tego dnia była dla uczniów możliwość zobaczenia profesjonalnego gaming room –  pracowni wyposażonej w nowoczesne komputery i wygodne fotele. Tutaj młodzież podczas zajęć dodatkowych i pod nadzorem nauczycieli, może rywalizować ze sobą oraz przygotowywać się do udziału w turniejach gier sieciowych. Dziś informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia: nauka, przemysł, rozrywka. Natomiast E-sport, czyli sport elektroniczny, to nic innego, jak rywalizowanie w grach komputerowych. Szacuje się, że w przyszłym roku e-sportem będzie się interesować 345 milionów osób. Aktualnie jest to najszybciej rozwijająca się i jedna z najbardziej dochodowych dyscyplina życia publicznego. Naszych uczniów również bardzo interesuje możliwość nauki w zawodzie technik informatyk  o profilu E – sportowiec. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy „zagrać” w pracowni gaming room, i przez chwilę być uczniami tej szkoły. Ponadto zwiedziliśmynowoczesne, dobrze wyposażone szkolne laboratorium chemiczne, które pozwala na samodzielne prowadzenie badań, kształcąc uczniów w zawodach technik analityk oraz technik ochrony środowiska. Mogliśmy również zobaczyć salę geodezyjną i przez chwilę uczestniczyć w warsztatach, gdzie uczniowie uczyli się posługiwać się sprzętem geodezyjnym i wykonywać pomiary.                                                                                                                                                                                                                                                                       To był bardzo interesujący i niesamowity dzień dla klasy VII b. Dziękujemy Pani Pedagog z ZSA za atrakcyjne zapoznanie nas z ofertą kształcenia. Liczymy, że nie jest to nasza ostatnia wizyta w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku!