Archiwum

30 maja 2018 r. uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawczynią – p. Moniką Holak oraz z p. Anną Nowaczyk – nauczycielem, doradcą zawodowym mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić pododdział Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej 3672 w Ustce. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt wojskowy, umundurowanie żołnierzy, usiąść za kierownicą ogromnych samochodów pożarniczych. Strażacy opowiedzieli siódmoklasistom o swoim zawodzie, gaszeniu pożarów, ratowaniu ludzi, usuwaniu skutków burz, gwałtownych wiatrów, o swojej pracy na poligonie podczas szkoleń bojowych, a także o tym, jak należy zachować się w przypadku wybuchu pożaru. Niezwykłą atrakcją tego dnia była możliwość przejażdżki samochodami Wojskowej Straży Pożarnej, a także założenie na siebie całego umundurowania strażackiego, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy bohater. Twarze dzieci promieniały radością i energią. Również żołnierze pod dowództwem st.chor.sztab. Roberta Wruszczaka byli zadowoleni z naszej wizyty i z możliwości zdradzenia nam kilku tajników swojej ciężkiej, ale wdzięcznej pracy. Niestety, nie udało nam się zwiedzić Sali Tradycji, która w tym dniu była zamknięta, ale być może stanie się to okazją do kolejnej wizyty w jednostce wojskowej w ramach współpracy SP 1 z instytucjami państwowymi w gminie Ustka.