Archiwum

Podczas pikniku naukowego Akademii Pomorskiej, który odbył się 25 maja 2018 r. na terenie uczelni przy ul. Westerplatte w Słupsku prezentowane były w ciekawej formie różne dziedziny nauki z zakresu matematyki, fizyki, historii, geografii, biologii, a także języka obcego, jakim jest język angielski. W piątkowym pikniku przed uczelnią i w prezentacjach w salach wykładowych wzięło udział ponad trzy tysiące osób, w tym sześcioro naszych uczniów z klasy 4 i 5.

Piotr Zarzycki, Michał Bolek,  Andrzej Dębowski, Aleksander Nurkowski, Magdalena Maciejuk oraz Martyna Kowal wzięli udział w „Egzaminie języka angielskiego na wesoło”, składał się on z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać test sprawdzający umiejętność posługiwania się w piśmie środkami gramatyczno- leksykalnymi, a następnie udzielić krótkiej odpowiedzi ustnej na zadane przez egzaminatora pytania. Lektorzy egzaminujący naszych uczniów w pochlebnych słowach wypowiedzieli się na temat ich umiejętności i wysoko ocenili wiedzę naszych młodych „anglistów”. Gratulowali również nauczycielom, którzy na co dzień kształtują ich umiejętności językowe i zapraszali na kolejną już edycję festiwalu w przyszłym roku. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat poświadczający uczestnictwo w imprezie oraz gadżet związany z językiem angielskim.

Nasi uczniowie wracali do szkoły uskrzydleni i z silnym postanowieniem dalszej pracy nad umiejętnościami językowymi, bo sami się przekonali, że nabyta dotąd wiedza zaprocentowała i przyniosła im wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że takim optymistycznym podejściem do nauki zarażą również kolejnych uczniów naszej szkoły.

Kamila Komorowska

festiwal nauki 01

 

festiwal nauki 02