Archiwum

8 maja witaliśmy w naszej szkole niezwykłych gości – Bajoczki, czyli panie opowiadające baśnie i legendy z Pomorza.

         Temat spotkania organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatu Słupskiego i Naczelnej Organizacji Technicznej brzmiał: „Jak zbudować latarnię morską, czyli technika w baśniach i legendach Pomorza”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III. Mieli okazję wysłuchać oryginalnych baśni i legend z naszego regionu oraz uczestniczyć w ciekawych zabawach integracyjnych, które rozwijały wyobraźnię, twórcze myślenie i sprawność manualną.

         Zajęcia były bardzo urozmaicone, przeprowadzone z pasją i humorem. Dzieci wyszły z nich zadowolone i zaciekawione legendami związanymi z naszą małą ojczyzną. A zatem cel został osiągnięty!

Dziękujemy Paniom Bajoczkom i zapraszamy za rok!