Archiwum

Ważnym zadaniem szkoły jest wychowanie młodego pokolenia Polaków w duchu miłości ojczyzny i odpowiedzialności za jej losy. Służą temu między innymi ważne uroczystości o charakterze patriotycznym.

2 maja nasi uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość rozpoczęła się w południe na placu przed ratuszem. Uczniowie byli świadkami ceremonii wciągnięcia flagi państwowej przez Kompanię Reprezentacyjną Garnizonu Ustka. Później nastąpiło okolicznościowe przemówienie wygłoszone przez przedstawicieli miasta, gminy i powiatu słupskiego.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie biało-czerwonych flag dzieciom z miejskich przedszkoli i młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie również otrzymali flagi narodowe i płytę z pieśniami patriotycznymi. W ten sposób uczymy ich szacunku do polskich symboli państwowych.

Natomiast 3 maja, w rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w nabożeństwie w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Gwiazdy Morza oraz w uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Ustka. Zgromadzeni wysłuchali Apelu Pamięci Oręża Polskiego zakończonego salwą honorową oddaną przez Kompanię Reprezentacyjną Garnizonu Ustka. Następnie delegacje ze szkół, przedszkoli i innych instytucji złożyły kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zabrakło wśród nich uczniów naszej „Jedynki”.

Była to piękna uroczystość, która z pewnością przyczyni się do umocnienia postaw patriotycznych wśród uczniów.