Archiwum

Nauczyciele języka angielskiego naszej „Jedynki” już po raz dziewiąty byli organizatorami Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych miasta i gminy Ustka. W tym roku w zmaganiach językowych udział wzięło 25 uczniów ze szkół w Ustce: SP1, SP2 i SP3.

Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, pisania, gramatyki oraz znajomości kultury i historii krajów anglojęzycznych.

Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych i jak zawsze wzbudził wiele emocji, oczywiście pozytywnych. Zdrowa rywalizacja, wiara we własne możliwości, a przede wszystkim znajomość i umiejętność posługiwania się językiem angielskim, tak niezbędna w dzisiejszym świecie, to główne założenia naszego konkursu.

A oto zwycięzcy:

Klasy 4

I m-ce – Piotr Zarzycki SP1

II m-ce – Franciszek Brzóska SP2

III m-ce - Jagoda Półbrat SP2

Klasy 5

I m-ce- Nina Mordal SP2

II m-ce – Michał Bolek SP1

III m-ce- Aleksander Nurkowski SP1

Klasy 6

I m-ce- Iwo Miśkowiak SP1

II m-ce- Dominik Podsaba SP2

III m-ce- Kacper Maciejuk SP1

Klasy 7

I m-ce- Wiktor Malek SP1

II m-ce- Helen Aslan SP2

III m-ce- Alicja Maciejuk SP1

Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycieli języka angielskiego: p. L. Ziółkowską, p. K. Kostrubiec, p. D. Grześ, p. E. Pietrzyk, p. K. Komorowską i J. Szewczyk.

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP1 w Ustce oraz wydawnictwa edukacyjne Oxford University Press i Macmillan.

GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM!