Archiwum

         Jak co roku w naszej „Jedynce” odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. I jak zawsze było to święto radosne, kolorowe, budzące dumę narodową.

         W tym roku inscenizację na temat pierwszej w Europie konstytucji przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami: p. M. Masłowską, p. M. Malinowską i p. I. Siemaszko- Kaszubą. Spektakl został wzbogacony pięknymi tańcami narodowymi oraz pieśniami i piosenkami patriotycznymi, przygotowanymi przez p. J. Werrę. Całości dopełniły wyjątkowa prezentacja, ukazująca uroki naszego kraju, przygotowana przez p. J. Dobską oraz pomysłowa dekoracja wykonana przez p. A. Babieracką, dzięki której mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się na placu Zamkowym w Warszawie.

         Młodzi artyści zaprezentowali się na scenie wspaniale, świetnie odnaleźli się w rolach postaci historycznych i strojach z epoki oświecenia. Zebrali od publiczności gromkie brawa, a słowa uznania dla ich talentów wyraził Pan Burmistrz – Jacek Graczyk, który gościł w naszej szkole.

Wizyta Pana Burmistrza była świetną okazją, aby wręczyć uczniom nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo nad wodą”, którego organizatorem był Urząd Miasta Ustka oraz Stowarzyszenie Alpha Team prowadzone przez Państwa Wiśniowskich.

Uczniowie naszej szkoły wezmą również udział w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej, który przypada 2 maja, a także w Mszy św. za Ojczyznę i w uroczystościach pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 3 maja.