Archiwum

ŚWIAT EKSPERYMENTU to laboratoria edukacyjne, na których doświadczony nauczyciel chemii przedstawia nowatorski pomysł nauki przedmiotów przyrodniczych przez zabawę.  
W naszej szkole 23 i 26 marca odbyły się warsztaty, w których udział wzięły klasy I a, b i c, III d, IV c i s oraz V a.  Każdy młody chemik został wyposażony w podstawowy sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne, fartuchy i okulary ochronne.
Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń fizycznych i chemicznych. Zwrócono również uwagę na niezwykle ważny aspekt ochrony środowiska.
ŚWIAT EKSPERYMENTU próbuje rozbudzić pasję i zainteresować dzieci naukami ścisłymi, tak by w przyszłości to zaprocentowało, ułatwiając im naukę i pomagając w wyborze drogi zawodowej.
Dziękujemy Pani Małgorzacie Sałata, nauczycielowi chemii, za przeprowadzone warsztaty, które okazały się super zabawą. Kto wie? Może wśród uczniów naszej Jedynki ukrywa się utalentowany chemik, który w przyszłości zostanie znanym naukowcem.