Archiwum

12 marca 2018 roku odbył się szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej adresowany do uczniów klas I – III i IV – VII. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów. W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych. Każdy zaprezentował dwa utwory polskich autorów – wiersz lub fragment prozy.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice występujących dzieci.

Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Dragan, p. Elżbieta Komorowska i p. Joanna Bakinowska wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła reprezentantów szkoły w etapie miejskim:

Kategoria I: klasy I – III

 •  Nadia Czaplińska kl. I a
 • Igor Rogala kl. III e
 • Kornelia Sierzputowska kl. III a
 • Ola Wiśniowska kl. III b

Kategoria II: klasy IV – VII

 • Jacek Horbacz kl. IV c
 • Jan Wiśniowski kl. IV s
 • Kacper Maciejuk kl. VI b

Drugi etap konkursu odbył się 18.03.2018 r. w Domu Kultury w Ustce. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale i zyskali uznanie komisji konkursowej. Jury w składzie: Hanna Piotrowska – aktorka Teatru Nowego w Słupsku, Ireneusz Kaskiewicz - aktor Teatru Nowego w Słupsku, Grzegorz Gurłacz – aktor, współtwórca kabaretu DKD po wysłuchaniu wszystkich recytacji, postanowiło przyznać uczniom naszej szkoły następujące nagrody:

Kategoria I: klasy I – III

 • I miejsce Igor Rogala
 • III miejsce Nadia Czaplińska
 • wyróżnienie Kornelia Sierzputowska

Kategoria II: klasy IV – VII

 • I miejsce Jacek Horbacz
 • II miejsce Jan Wiśniowski

Decyzją jury aż trzech uczniów „Jedynki” reprezentowało Ustkę w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 23 marca w teatrze RONDO w Słupsku. Byli to: Igor Rogala, Jan Wiśniowski i Jacek Horbacz. Opiekę nad uczniami sprawowała p. J. Bakinowska – organizator szkolnego etapu konkursu. Emocji było co niemiara. Mocno trzymaliśmy kciuki i udało się. Igor Rogala zajął I miejsce w kategorii klas I – III. BRAWO!!! Uczniowi towarzyszyła mama, a także wychowawczyni – p. A. Jaskulska wraz z całą klasą III e. Dzieci pojechały do Ronda, aby kibicować swojemu koledze i jak się okazało, robiły to bardzo skutecznie.

Igor został finalistą konkursu i będzie reprezentował naszą szkołę i powiat słupski w finale wojewódzkim w Sopocie. Trzymamy kciuki w dalszym ciągu i życzymy powodzenia!!!

         Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne recytacje oraz godne reprezentowanie naszej „Jedynki”.