Archiwum

W klasach VII wychowawcy we współpracy z pedagogiem i policjantem przeprowadzili spotkania z uczniami na temat cyberprzemocy, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za umieszczane treści w Internecie, udostępnianie danych drażliwych i złudnego poczucia anonimowości, które towarzyszy młodzieży poruszającej się w cyberprzestrzeni.

Podczas spotkania został zaprezentowany film „W sieci.tv”. Uczniowie usłyszeli o pozytywnych aspektach korzystania z Internetu, a także zagrożeniach, które w nim istnieją. W roli prowadzącej program wystąpiła sławna piosenkarka Ewa Farna, które przeprowadziła dwa wywiady z młodymi ludźmi – dwie historie związane z przemocą w sieci. W pierwszej z nich nastolatka Karolina opowiada o uwiedzeniu przez dojrzałego mężczyznę. W drugiej bohaterem jest Rafał, który opowiada o tym, jak stał się ofiarą publikacji kompromitujących materiałów. Losy głównych bohaterów wzbudziły wśród uczniów zainteresowanie i silne emocje. Pokazały, że prezentowane historie mogą dotknąć każdego, jeśli nie zachowa ostrożności w sieci i nie będzie przestrzegał ustalonych zasad bezpiecznego poruszania się po Internecie. 

Po prezentacji filmu uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami na temat przedstawionych treści. Następnie wspólnie z policjantem przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z  portali społecznościowych, a także konsekwencji wynikających ze stosowania przemocy w cyberprzestrzeni.