Archiwum

15 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki. 92 uczniów z klas II-VII przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę zabawkę logiczną oraz do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności. Nad sprawną organizacją konkursu czuwał szkolny koordynator – pan Krzysztof Woźniak. Na wyniki musimy cierpliwie poczekać :)
Uczniowie klasy VI A wraz z wychowawczynią panią Beatą Arcimowicz sprzedawali pyszne ciasta. Można też było wylosować i rozwiązać „Kangurowe” zadanie. Uczniowie, którzy udzielili poprawną odwiedź wezmą udział w losowaniu nagród.
Pani Iwona Błądkowska na ten dzień przygotowała Konkurs Logicznego Myślenia dla uczniów klas IV-VII. Zawodnicy (po dwóch z każdej klasy) stanęli do rozgrywek. W ciągu 45 minut rozwiązywali zagadki matematyczne.
Bezbłędnie zadania rozwiązali uczniowie klasy VI S: Kamil Niemkowicz i Maciej Mazur. W śród klas czwartych najlepiej wypadli: Hanna Żyłka i Mateusz Drozdek (IV A). Z klas piątych wygrali: Natalia Zając i Gabriela Oleszkiewicz (V B), a wśród klas VII: Weronika Moszko i Sebastian Szyca (VII C).
Na ten dzień uczniowie przygotowali plakaty, które zawierały różne ciekawostki matematyczne, zagadki i informacje o Kangurze. Wybrano najciekawsze plakaty - autorami są uczniowie: Tosia Zawada (IV S), Julia Stasiak (V A), Kacper Cur (VI S) i Oliwia Holc (VI S).
W ten dzień pokazaliśmy, że matematyką można się świetnie bawić. Nasi uczniowie chętnie rozwiązują zadania matematyczne, uczestniczą w konkursach matematycznych i odnoszą w nich sukcesy.