Archiwum


17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw w wielu państwach. Również w naszej usteckiej Jedynce świętujemy je już po raz kolejny.

Tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Każdy otrzymał zieloną koniczynkę, która jest jednym z symboli Irlandii. Na korytarzach rozbrzmiewała irlandzka muzyka, przy taktach której można było posilić się zielonymi galaretkami i ciastami.


Piosenka o Molly Malone, prezentacja o Św. Patryku oraz zielone słodkości- to atrakcje przygotowane przez klasy IIa, IVc, IVs, Va, Vs i VIIb. Kulminacją był pokaz mody i konkurs na najlepszy strój Leprechaun’a, w którym udział wzięli uczniowie klas II, III i IV. Zwycięzcami zostali: Oliwier Borysewicz, Liliana Kapusz i Wojciech Żal.


GRATULUJEMY !