Archiwum

23 lutego nasi czwartoklasiści wzięli udział w projekcie iTeatr dla Szkół realizowanym od 2012 roku przez Telewizję Polską S.A. Projekt ten oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji na żywo spektakli z terenu całego kraju.

W tym miesiącu z propozycją przedstawienia opartego na motywach powieści Janusza Korczaka pt.„Król Maciuś I” wyszedł Teatr Banialuka z Bielska - Białej. Spektakl w reżyserii i adaptacji Konrada Dworakowskiego to niesamowita sztuka poruszająca uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni oraz potrzeby bliskości.

Mimo że w przedstawieniu padło niewiele słów, jego twórcom udało się za pomocą kostiumów, gestu, ruchu, obrazu i muzyki stworzyć niezwykłe widowisko dla młodych widzów.