Archiwum

Styczeń okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla uczniów klas: IVa, IVb, IVs oraz VB, omawiających lektury szkolne. Wśród poznawanych książek znalazły się: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy, „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, „Pinokio” Carla Collodiego czy „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

Czwarto- i piątoklasistów nie trzeba było namawiać do aktywności na zajęciach. Wykazali się nie tylko znajomością lektur, ale przede wszystkim ogromną fantazją i zaangażowaniem. W taki właśnie sposób powstały piękne makiety grodu kasztelana Mirmiła, zadziwiające pudełka ukazujące przez dziurkę od klucza zapomniany ogród, gry planszowe na podstawie „Pinokia” oraz afrykańskie plakaty…

Na koniec lekturowych lekcji dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o omawianych książkach w interaktywnych quizach na platformie Kahoot!, a także współzawodnicząc w grze dydaktycznej pt.„Śladami Stasia i Nel” - zgodnie z regułą, że najlepiej się uczyć poprzez zabawę!