Archiwum

20 października miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych składali uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

W wypełnionej po brzegi auli panował podniosły nastrój. Kiedy na scenę wkroczyli bohaterowie uroczystości – uczniowie klas pierwszych – oprócz gromkich braw powitalnych dały się słyszeć westchnienia rodziców, z dumą spoglądających na swe pociechy. Niejednemu kręciła się łezka w oku.

A było na kogo popatrzeć! Dzieci w galowych strojach i szykownych biretach na głowach wyglądały przepięknie – jak na uczniów usteckiej „Jedynki” przystało. Z powagą złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor poprzez pasowanie przy pomocy wielkiego ołówka włączyła pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Na pamiątką tego ważnego wydarzenia wychowawczynie pierwszaków wręczyły swoim podopiecznym dyplomy i książki.

Życzymy uczniom klas pierwszych wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a wszystkie chwile spędzone w szkole niech będą radosne!