Archiwum

Nauczyciele i uczniowie ze szkoły „O Jardim do Fraldinhas” w Leiria w Portugalii byli gospodarzami siódmego, podsumowującego już spotkania programu Erasmus+ „Wellbeing by Wellbean”. Głównym organizatorem był dyrektor szkoły, Rui Inglês. Oprócz nauczycieli z Portugalii obecnych było 11 nauczycieli i 1 rodzic ze szkół partnerskich w Hiszpanii, Irlandii, Belgii i Polski.
W szkole „O Jardim do Fraldinhas” uczy się około 220 uczniów w wieku od 4 miesięcy do 10 lat. Jest to prywatna szkoła stwarzająca dzieciom możliwość uczenia się , rozwijania swoich umiejętności, ale jednocześnie nie pozwalająca zapomnieć, że dzieci powinny się bawić, mieć możliwość zadawania pytań i przede wszystkim czuć, że szkoła jest ich drugim domem. Tak więc dobre samopoczucie dzieci, będące przewodnim mottem projektu, który skupia się na emocjach i uczuciach, doskonale pasuje do stosowanych metod i atmosfery panującej w szkole.
„Wellbeing by Wellbean” cieszy się zainteresowaniem nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale też różnych organizacji społecznych oraz polityków, czego dowiodły już poprzednie spotkania międzynarodowe. Tym razem koordynatorzy i nauczyciele ze szkół partnerskich zostali zaproszeni przez radną Rady ds. Edukacji w Leiria, Anabelę Graça. Zaprezentowane na spotkaniu rezultaty pracy uczestników projektu wywarły na niej duże wrażenie i spotkały się z uznaniem Rady ds. Edukacji.
Międzynarodowa współpraca nauczycieli, wymiana doświadczeń, możliwość podpatrywania innych systemów edukacyjnych oraz wspólnie wypracowane efekty w postaci strony internetowej http://www.thewellbeans.com, gier planszowych i komputerowych oraz zestawu książek zawierającego gotowe scenariusze do pracy z dziećmi, dowodzą jak ważnej sfery dotyczy realizowany projekt. Praca wychowawcza z dziećmi jest jednym z podstawowych zadań szkoły, a projekt „Wellbeing by Wellbean” daje nam możliwość w atrakcyjny i skuteczny sposób wykonać to zadanie.