Archiwum

25 marca w Słupsku odbył się XXI Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2017” propagujący tradycje marynistyczne, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku. Nie mogło tam zabraknąć reprezentanta naszej szkoły, gdyż przykładamy dużą wagę do pielęgnowania i propagowania tradycji związanych z morzem i naszym patronem - Leonidem Teligą.

Festiwalowi patronowali kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej oraz senator RP – Kazimierz Kleina, który pogratulował organizatorom wspaniałej imprezy i życzył dalszych sukcesów w propagowaniu morskości Pomorza.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Wystąpiło 41 reprezentantów szkół podstawowych ze Słupska, Szczecina, Kołobrzegu, Helu, Rumi, Ustki, Zaleskich, Wytowna, Kobylnicy, Pobłocia, Słonowic, Główczyc, Smołdzina, Postomina, Siemianic i Kępic. Wśród nich znalazł się KAMIL NIEMKOWICZ, uczeń naszej „Jedynki”, przygotowany przez p. Janusza Werrę. Szanta „Biała sukienka” w wykonaniu Kamila znalazła uznanie jurorów i nasz reprezentant zajął II MIEJSCE w kategorii solistów. To wspaniały sukces!

Serdecznie gratulujemy Kamilowi i nauczycielowi muzyki!