Archiwum

To już kolejne, szóste spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich biorących udział w programie ERASMUS+ „Wellbeing by Wellbean”. Tym razem koordynatorzy projektu spotkali się w Dublinie, stolicy Irlandii. Celem spotkania było zaprezentowanie międzynarodowego projektu stworzonego przez nauczycieli i uczniów ze szkół w Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Irlandii i Polski  ministrowi edukacji Irlandii. Pan Richard  Bruton, zajmujący się na co dzień sprawami szkolnictwa i nauki w Irlandii był bardzo zainteresowany programem, który skupia się na emocjach i uczuciach dzieci. Materiały dydaktyczne opracowane przez współpracujących ze sobą nauczycieli, strona internetowa www.thewellbeans.com, dydaktyczne gry planszowe i komputerowe oraz zestaw książek zawierający gotowe scenariusze do pracy z dziećmi, wywarły na nim ogromne wrażenie. Wiadomo, że dobre samopoczucie w okresie dzieciństwa jest warunkiem optymalnego rozwoju, efektywnego uczenia się, budowania satysfakcjonujących relacji z rówieśnikami oraz dorosłymi i samodzielnego radzenie sobie w dorosłym życiu. Jak powiedział p. Richard Bruton podczas spotkania z koordynatorami oraz uczniami z SN Bhrighde Naofa z Kinvara w Galway, nasz projekt, mający na celu rozwijanie u dzieci świadomości poczucia własnej wartości i dobrego samopoczucia, jest inwestycją w przyszłość.
Wizyta w Dublinie to również spotkanie z członkiem parlamentu, Ciaran Cannon, byłym ministrem do spraw kształcenia zawodowego, który wspiera nasz projekt od samego początku. P. Cannon był obecny na naszym pierwszym spotkaniu międzynarodowym w Kinvara w listopadzie 2015r. Tym razem, wspólnie z nauczycielami oraz uczniami, udzielił wywiadu dla  publicznej telewizji RTE promując projekt „Wellbeing by Wellbean”. Skrót wiadomości, które ukazały się w RTE2 news 9 marca, został zamieszczony na Facebook’u, ma już ponad 26 tys. odsłon.
Podczas wizyty w Irlandii nauczyciele odwiedzili konferencję poświęconą dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi „Special Educational Needs Conference”. Dr Jerome Schultz, neuropsycholog z USA, obecnie pracujący na  wydziale Harvard Medical School w Klinice Psychiatrii, zapoznał się z naszym programem oraz zestawem książek ze scenariuszami. Pozytywna opinia takiego specjalisty jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem.
Wizyta w Dublinie była bardzo owocna. Czekamy na  ostatnie spotkanie projektowe w maju w Portugalii, które będzie podsumowaniem ciężkiej dwuletniej pracy całego międzynarodowego zespołu.