Archiwum

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą – wycieczki szkolne również. W minioną środę klasy IV a, b i s z wychowawcami wyruszyły na podbój Gdyni.

Rozpoczęliśmy spotkaniem z bohaterami musicalu „Shrek” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Historia o zielonym ogrze o wielkim sercu, inteligentny humor oraz plejada postaci z bajek bardzo podobała się uczniom. To był dopiero początek naszej wyprawy. W centrum nauki ”Eksperyment” w Gdyni uczniowie wzięli udział w „eksperymentalnych zajęciach” – WITAMINOWY KOKTAJL oraz CZŁOWIEK – BIOMASZYNA. Po zajęciach znaliśmy odpowiedzi m.in. na takie pytania, jak:

  • Czy dzięki Słońcu można dostarczyć organizmowi witamin
  • Która z witamin pomaga wzmocnić kości?
  • Co dzieje się, gdy coś zjesz?
  • W jaki sposób substancje odżywcze są transportowane w organizmie?


Zajęcia, eksperymenty oraz możliwość sprawdzenia niektórych rekwizytów i maszyn w centrum sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji. Polecamy innym!