Archiwum

         Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 21 uczniów z klas V i VI, którzy wykazali się umiejętnością czytania i rozumienia tekstu, redagowania pracy literackiej, wnioskowania, formułowania i uzasadniania sadów oraz wiedzą z zakresu gramatyki języka polskiego, kultury języka i nauki o literaturze.

         Do etapu rejonowego zakwalifikowała się rekordowa liczba uczestników:

 1. Julia Krupa
 2. Lidia Lemańska
 3. Marta Nowak
 4. Karolina Laskowska
 5. Szymon Sikora
 6. Natalia Moraczyńska
 7. Borys Basiński
 8. Natalia Gołgowska
 9. Aleksandra Czechowicz
 10. Magdalena Skok
 11. Maciej Mazur
 12. Nadia Wróblewska
 13. Iwo Miśkowiak

         Nasi reprezentanci rywalizowali o uczestnictwo w etapie wojewódzkim z uczniami powiatu słupskiego i lęborskiego. Uczennica p. Ewy Spiczak-Brzezińskiej, Marta Nowak, przeszła tę rywalizację pomyślnie i reprezentowała szkołę w finale konkursu. Mimo, że test finałowy odznaczał się dużym stopniem trudności, Marcie poszło bardzo dobrze! Odniosła sukces, zdobywając

tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Gratulujemy Marcie i nauczycielce języka polskiego!