28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów z klas I – III oraz 6 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy recytowali wiersze i fragmenty prozy polskich autorów.

Jury w składzie: p. E. Komorowska, p. M. Holak, p. K. Kozłowska i p. J. Bakinowska, do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało następujących uczestników:

W KATEGORII KLAS I – III:

• KORNELIA SIERZPUTOWSKA, kl. IIa,
  • IGOR ROGALA, kl. IIe,
  • ŁUCJA KOWALCZYK, kl. IIe,
  • ALEKSANDRA WIELGOSZ, kl. IIIa,
  • JAN WIŚNIOWSKI, kl. IIIa

W KATEGORII KLAS IV – VI:

• EWA RACEK, kl. VIs,
  • LENA SULIMA, kl. IVa

II etap zmagań konkursowych na szczeblu miejskim odbył się 14 marca w Domu Kultury w Ustce. Nasi uczniowie odnieśli wspaniałe sukcesy, zdobyli wiele nagród i wyróżnień:

W KATEGORII KLAS I – III:

• JAN WIŚNIOWSKI – I miejsce
  • ALEKSANDRA WIELGOSZ – II miejsce
  • ŁUCJA KOWALCZYK – III miejsce
  • IGOR ROGALA - wyróżnienie

W KATEGORII KLAS IV – VI:

• EWA RACEK - II miejsce

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się JAN WIŚNIOWSKI, który 24 marca będzie reprezentował Ustkę i naszą szkołę w na eliminacjach rejonowych w Teatrze Rondo w Słupsku.

Gratulujemy recytatorom wspaniałych występów,

a za Janka trzymamy kciuki!