Archiwum

W ramach konkursu „Szkoła otwarta na wielokulturowość” p. J. Werra we współpracy z wychowawcami i nauczycielami informatyki zorganizował szkolną EUROWIZJĘ. Wystąpiły wszystkie klasy IV-VI, czyli 9 oddziałów. Finałowy koncert odbył się 7.03.2017r., ale poprzedziły go wielotygodniowe przygotowania:

7.03.2017r. miał miejsce WIELKI FINAŁ – KONCERT EUROWIZJI. W auli zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnych, wokalnych i kulinarnych poszczególnych klas.

Najpierw każdy zespół klasowy przedstawiał wylosowane państwo w formie prezentacji multimedialnej, a następnie wykonywał piosenkę z danego kraju. Niektóre klasy, przy pomocy rodziców, przygotowały również degustacje popularnych w tym państwie potraw.

W naszej szkolnej Eurowizji zostały zaprezentowane następujące kraje: Serbia, Rosja, Niemcy, Włochy, Ukraina, Austria, Czechy, Francja i Anglia.               Po koncercie nastąpiło głosowanie wśród uczniów i nauczycieli. Wspólnie wyłoniliśmy zwycięzców:

  • I MIEJSCE – klasa Vs – Rosja,
  • II MIEJSCE – klasa Va – Serbia,
  • III MIEJSCE – klasa IVs – Czechy
  • IV MIEJSCE – klasa IVa – Austria
  • V MIEJSCE – pozostałe klasy

Zwycięskie zespoły zaprezentowały swoje występy uczniom klas I – III.

Szkolna Eurowizja była wspaniałym przedsięwzięciem, które stało się okazją do współpracy uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Stworzyło możliwość poznania kultury i muzyki innych krajów, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne oraz umiejętność współpracy w zespole klasowym.

To była niezapomniana impreza! Brawa dla organizatorów i uczestników!