Archiwum

Bohater programu ERASMUS+ Wellbean razem z nauczycielami z usteckiej „Jedynki” postanowił odwiedzić najmłodsze dzieci. 24 lutego odbyły się zajęcia „Emocje i uczucia”  w grupie „0” w SP1, a 2 marca w Przedszkolu nr 1 w Ustce w grupach 6 i 3-latków. Zajęcia przeprowadzili  nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce, Kamila Komorowska, Edyta Mirańska i koordynator projektu Ewelina Pietrzyk przy wsparciu Pani psycholog Małgorzaty Gierszewskiej. Wykorzystując fikcyjną postać Wellbean – fasolki symbolizującej dobre samopoczucie, scenariusze opracowane na stronie projektu www.thewellbeans.com oraz grę planszową „WELLBEAN’S FEELINGS”, nauczyciele przeprowadzili zajęcia mające na celu rozwijanie u dzieci świadomości poczucia własnej wartości i dobrego samopoczucia, umiejętności radzenia sobie z emocjami w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Różnorodne ćwiczenia pokazały dzieciom jak radzić sobie ze stresem, umiejętnie wyrażać uczucia zarówno pozytywne jak i negatywne. Głównym celem było podnoszenie umiejętności społecznych dzieci oraz zdobywanie podstaw wiedzy w zakresie rozróżniania występujących u nich stanów emocjonalnych (smutku, strachu i radości). Ponadto dzieci uczyły się pozytywnych strategii radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W zajęciach uczestniczyły wychowawczynie dzieci, P. Magdalena Masłowska, P. Aurelia Perkowska oraz P. Anna Andrzejewska, które pozytywnie oceniły pracę naszej „fasolki” z dziećmi. Podkreślały pomysłowość i przydatność projektu w działaniach z dziećmi dotyczącymi sfery uczuciowej.