Archiwum

         Tradycją naszej szkoły jest, że w okresie przedświątecznym odbywają się spotkania wigilijne. I tym razem nie było inaczej. 22 grudnia cała społeczność szkolna obejrzała spektakl o narodzeniu Dzieciątka. Jednak nie były to zwyczajne jasełka. Przygotowujący je nauczyciele – siostra Fazjana, p. A. Jaskulska, p. J. Szewczyk, p. I. Znajdek, p. I. Siemaszko-Kaszuba, p. M. Malinowska – przypomnieli wszystkim, że Boże Narodzenie jest świętem obchodzonym nie tylko w Polsce i w Europie, ale na całym świecie. Zatem do Dzieciątka, oprócz tradycyjnych pasterzy i trzech mędrców, przychodzą dzieci afrykańskie, azjatyckie oraz egzotyczni mieszkańcy Oceanii i Indianie. Hołd nowonarodzonemu Jezusowi składają także polskie dzieci, które w regionalnych strojach tańczą krakowiaka.    

W świąteczny nastrój wprowadziły nas także piękne kolędy i pastorałki, przygotowane przez p. K. i J. Werrów oraz zjawiskowa dekoracja, będąca dziełem p. S. Salachny i L. Marciniak.

         To były niepowtarzalne jasełka. Spektakl pięknie wpisał się w projekt „Szkoła otwarta na wielokulturowość”, który nasza placówka realizuje w bieżącym roku szkolnym.