Archiwum

            Dzisiaj tj. 8 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce odwiedził wyjątkowy gość. Był to kpt. Peter Haase – ustecki żeglarz i marynarz, który żyje już prawie 250 lat. W osobie usteckiego historyka Pana Marcina Barnowskiego, opowiedział dzieciom o swoim długim i burzliwym życiu w pradawnej Ustce oraz kupieckich wozach, przewożących towary do i z portu. Pokazał też w czasie swojej prezentacji multimedialnej stare fotografie Ustki. Dzieci mogły też zobaczyć domy w kratę, m. inn. dom kapitana Haase, w którym obecnie mieści się dziś Bałtyckie Centrum Sztuki oraz latarnię morską, port z lotu ptaka i wiele ciekawych innych usteckich zabytków.

           Kapitan Haase /p. M. Barnowski/ w bardzo ciekawy sposób opowiadał też o morskich wyprawach żeglarzy, czy to w sztormie czy podczas pięknej, słonecznej pogody na morzu.

            Na koniec spotkania z dziećmi, w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM przeczytał kilka ciekawych legend związanych z Ustką.

            Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści dzisiejszego gościa. Na pamiątkę wizyty zrobiły zdjęcia oraz narysowały portret kpt. P. Haase. Mają też nadzieję, że więcej takich niespodziewanych gości zawita do ich sali.

Na koniec dzisiejszych zajęć p. wychowawczyni M. Masłowska zorganizowała dla dzieci konkurs pt. „ Czy znasz swoje miasto”? Był to konkurs z wiedzy o Ustce. Wszyscy bardzo dobrze odpowiadali i w nagrodę otrzymali plakietkę: Znam swoje miasto – Ustkę.