Archiwum

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Galę rozpoczęło wystąpienie Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Jej częścią były też podziękowania adresowane do nauczycieli za ich dotychczasowe zaangażowanie oraz życzenia wielu sił i wytrwałości w służbie dzieciom. Punktem kulminacyjnym przemówienia Dyrektora Szkoły było zaproszenie na scenę wszystkich nagrodzonych pracowników, począwszy od wyróżnionej Medalem Komisji Edukacji Narodowej – p. Luby Hyńko, nauczycieli, którzy otrzymali Nagrodę Burmistrza Miasta p. Jacka Graczyka, po nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy z rąk p. Bogumiły Lenard odebrali Nagrodę Dyrektora.

W tym dniu nie zabrakło też ciepłych słów od przewodniczącej Rady Rodziców – p. Moniki Dembowskiej, która podziękowała wszystkim nauczycielom za codzienny trud i cierpliwość w kształtowaniu młodych umysłów dzieci.

Splendoru całej gali dodały występy naszych uczniów z klasy IIb, Va, Vb oraz VIa. Młodzi artyści przedstawieniem kabaretowym uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym oraz zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Dzieci tym samym podkreśliły swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczycieli, doceniły ich poświęcenie, czujność i troskę, czym sprawiły wszystkim pedagogom ogromną radość. Montaż słowno-muzyczny zawierał wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły humorystyczne, a czasem też wzruszające piosenki w doskonałym wykonaniu przedstawicieli chórku szkolnego.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli indywidualnie życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

                                                                                                                           Monika Holak