Archiwum

Już kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Święto Drzewa”. Jest to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, który ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

         13 października klasa IV s wraz z wychowawcą p. J. Borkowską i p. D. Kołaczek posadziła kilkadziesiąt drzewek jarzębiny i brzózek. W roku ubiegłym w sadzeniu drzew wzięła udział klasa V s. Dzięki pomocy nadleśnictwa Ustka i p. Łukasza – naszego opiekuna, cała akcja powiodła się.

         Staje się tradycją, że oprócz sadzenia lasu, dzieci spędzają ten dzień aktywnie. Biegi po plaży, marsz po leśnych ścieżkach – nasi uczniowie bardzo to lubią. Łączymy przyjemności z działalnością ekologiczną. Z niecierpliwością czekamy już na następną edycję „Święta Drzewa”.