Archiwum

Dnia 17 X 2016 r. grupa „ 0” wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Masłowską i panią Emilią Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ustki udała się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mieszczącego się przy ulicy Mierosławskiego w Słupsku.

Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy autobusem w kierunku WORD-u. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa przy poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym oraz praktyczne zastosowanie zasad na terenie Miasteczka Ruchu Rowerowego.

Dzieci wzięły udział w zajęciach z wychowania komunikacyjnego i w praktycznej jeździe na rowerze. W ramach przygotowanej przez panią Monikę z WORD – u pogadanki, wychowankowie nauczyli się bezpiecznego poruszania po drodze i jak być widocznym oraz jak bezpiecznie poruszać się rowerem - zgodnie z przepisami ruchu drogowego i znakami drogowymi.

Dzieci w ten sposób dowiedziały się, jak zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo będąc pieszym czy rowerzystą.

Podczas drogi powrotnej na żadnej twarzy nie było oznak zmęczenia, a podekscytowanie i uśmiech towarzyszyły dzieciom do końca dnia, a w czasie późniejszych zajęć w sali nie miały problemu z rozpoznawaniem znaków drogowych.

Dziękujemy pani Monice za miłe powitanie, fachową wiedzę i mnóstwo atrakcji!