WELLBEAN

W dniach 01-05.06.2016r nauczyciele i uczniowie ze szkoły C.P.MIGUEL PINILLA       w Almansa w Hiszpanii byli gospodarzami kolejnego, trzeciego spotkania programu "Wellbeing by Wellbean" - Erasmus +. Organizatorem spotkania była dyrektor - koordynator szkoły podstawowej w Almansa – Ana Cuenca Piqueras. Oprócz nauczycieli z Hiszpanii obecnych było 12 nauczycieli ze szkół partnerskich.

Goszcząca nas C.P.MIGUEL PINILLA to mała publiczna szkoła w południowo-wschodniej części Hiszpanii, w której uczy się około 170 uczniów w wieku 3 -12. Klasy liczą po około 18 uczniów.

Głównym celem pracujących w szkole nauczycieli jest rozwój krytycznego i niezależnego myślenia wśród uczniów poprzez naukę o wartościach, interakcję wszystkiego co ich otacza, analizę otoczenia, wyrażanie swoich uczuć i próbę zrozumienia innych. Nowe hiszpańskie prawo edukacyjne, LOMCE, ma wiele wspólnego z celami naszego projektu. Dzieci mają uczyć się poprzez wykorzystanie swojej kreatywności, rozwijanie poczucia własnej wartości, świadomości i dobrego samopoczucia. Nauczyciele starają się, aby rodziny pracowały z dziećmi w podobny sposób. Współpracują z nimi na wielu płaszczyznach i angażują w wiele zadań.

Uczniowie przywitali nauczycieli z projektu piosenką o uczuciach. Z uśmiechem oprowadzali nas po szkole i prezentowali swoje prace. Hiszpańscy nauczyciele pytali o metody pracy w szkołach w Irlandii, Belgii, Portugalii i Polsce, a uczniowie, czego uczą się najchętniej ich koledzy z zagranicy.

Na potrzeby projektu szkoła podjęła współpracę z miejscowym uniwersytetem w celu przygotowania spektaklu „Feel”/ „Sentir” , który skupiał się na wszystkich emocjach jakich człowiek doświadcza od urodzenia do śmierci.

Podczas spotkania w Hiszpanii nauczyciele z SP1 w Ustce zaprezentowali prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów, które zostały docenione za doskonałą umiejętność wyrażania emocji przy pomocy rysunku i kolorów.

Teraz czekamy z niecierpliwością na przyjazd nauczycieli ze szkół partnerskich do Ustki 28 września.

WELLBEAN – WELCOME IN USTKA!