WELLBEAN

Od 28 do 30 września w ramach projektu ERASMUS+ gościliśmy nauczycieli z partnerskich szkół z Irlandii, Belgii, Hiszpanii i Portugalii.

Wizytę przygotowali nauczyciele języka angielskiego: p. Ewelina Pietrzyk – koordynator projektu, p. Kamila Komorowska, p. Dorota Grześ, nauczyciel informatyki: p. Jolanta Dobska we współpracy z pozostałymi nauczycielami naszej szkoły.

         Gości powitała piosenką, oczywiście w języku angielskim, klasa Ia wraz z wychowawczynią p. Jadwigą Szewczyk. Uczniowie wygłosili krótkie powitanie po angielsku, czym bardzo zaskoczyli nauczycieli z Europy. A później emocje już tylko rosły!

Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w warsztatach cyrkowych, gdzie doskonalili znajomość języka angielskiego oraz próbowali opanować proste sztuczki cyrkowe, które tylko pozornie wydają się łatwe.

Ogromne wrażenie wywarły zajęcia robotyki oraz pokaz robotów i gier komputerowych tematycznie związanych z projektem stworzonych przez uczniów pod kierunkiem p. Jolanty Dobskiej, a także doświadczenia przeprowadzone przez wychowanków p. Joanny Borkowskiej w Pracowni Eksperymentu. Pani Anna Jaskulska zaprosiła gości na innowacyjne zajęcia dotyczące rozwiązywania konfliktów, natomiast klasa p. Iwony Siemaszko-Kaszuby zaprezentowała specjalną grę planszową o bohaterze projektu „Wellbean”. Klasa VI a wraz z wychowawcą p. Ewą Spiczak – Brzezińską przybliżyła gościom najciekawsze miejsca w Ustce w formie prezentacji multimedialnej.

Nauczycieli zachwyciły umiejętności artystyczne dzieci. Uczniowie klasy IIa przygotowani przez p. Karinę i p. Janusza Werrów tańczyli i grali na dzwonkach, zaś podopieczni p. Luby Hyńko przybliżyli sztukę origami.

Ponadto odbyły się spotkania ze Strażą Graniczną i warsztaty pamięciowe, przygotowane przez p. Edytę Mirańską, na których uczniowie popisywali się umiejętnością błyskawicznego zapamiętywania słówek w języku angielskim, czym wprawili naszych gości w osłupienie.

         Jakby tego było mało, przygotowaliśmy jeszcze przedstawienie na temat uczuć doświadczanych przez dzieci, tych pozytywnych i negatywnych. Nauczycieli z Europy zachwyciła gra aktorów - przygotowanych przez p. Ewelinę Pietrzyk i p. Dorotę Dragan, profesjonalne wykonanie piosenek - pod kierunkiem p. K. i p. J. Werrów i tańca - przygotowanego przez p. Magdalenę Masłowską oraz piękne dekoracje i stroje - autorstwa p. Stefanii Salachny, p. Lilli Marciniak, p. Agnieszki Markowskiej i rodziców. Ogromne brawa zebrał pokaz mody związanej z uczuciami, a także piosenka o uczuciach stworzona specjalnie na tę okazję przez p. Dorotę Grześ i państwa Werrów.

         Goście z innych państw Europy byli pod wrażeniem umiejętności naszych uczniów i poziomu prezentowanej przez nich wiedzy. Podobał im się również budynek szkoły, jej otoczenie, barwne dekoracje w salach i na korytarzach.

         To była bardzo owocna wizyta. Pozwoliła na wymianę doświadczeń między nauczycielami i zacieśnianie naszych więzi z Europą. Nasze przedsięwzięcia podjęte w ramach projektu ERSMUS+ promowaliśmy w telewizji TVP Gdańsk, Teleexpressie, Radiu Koszalin i RMF MAXX oraz lokalnej prasie „Moje Dwumiasto”.